FUJIFILM zapowiada wprowadzenie aparatu bezlusterkowego X-T1 IR (INFRARED – działającego w podczerwieni)

Firma Fujifilm informuje o wprowadzeniu na rynek nowego aparatu bezlusterkowego FUJIFILM X-T1 IR (Infrared) – pierwszego modelu serii Fujifilm X oferującego najwyższą jakość obrazu niezbędną w takich dziedzinach jak wymiar sprawiedliwości, medycyna czy badania naukowe. Parametry techniczne aparatu są identyczne z tymi, jakie oferuje flagowy model serii Fujifilm X-T1. Model Fujifilm X-T1 IR reaguje dodatkowo na promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwień (IR) obejmując spektrum światła w zakresie od około 380 do 1000nm. Profesjonalnej jakości aparat współpracuje z cała linią wysokiej klasy obiektywów Fujinon XF.

Nowy FUJIFILM X-T1 IR oferuje najwyższą jakość obrazu znaną z flagowego modelu Fujifilm X-T1. Aparat dostarczy wysokiej jakości obrazy ekspertom z wielu dziedzin życia ze szczególnym uwzględnieniem fotografii na miejscu przestępstw, diagnostyki lekarskiej, fotografii dzieł sztuki, obserwacji naukowych i wielu innych. Fotografia w podczerwieni ma ogromne znaczenie w wyżej wymienionych dziedzinach, ponieważ pozwala widzieć to, co jest niedostępne gołym okiem.

Wydajność X-Series w profesjonalnych zastosowaniach

Eksperci z wielu dziedzin: medycyny, nauki, wymiaru sprawiedliwości oraz innych dziedzin życia codziennego będą w stanie używać nowego aparatu Fujifilm w swojej pracy, wykorzystując najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane w Fujifilm X-T1 IR. Należą do nich miedzy innymi: wysokiej klasy matryca X-Trans CMOS II i wizjer EVF oraz duży, odchylany wyświetlacz oferujący najwyższą na rynku jakość obrazu.

X-T1 IR oferuje – podobnie jak model X-T1 – kompletnie cichą migawkę elektroniczną oraz wygodę korzystania z elektronicznego wizjera umożliwiającego widzenie światła podczerwonego, normalnie niewidocznego gołym okiem. Korpus aparatu został wykonany ze stopów aluminium, posiada zabezpieczenia (około 80 uszczelek) przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i jest przeznaczony do pracy w temperaturze tak niskiej jak -10 stopni Celsjusza. Przy tworzeniu nowego aparatu koncentrowano się zarówno ja najwyższej jakości obrazu jak i na prędkości jego działania. Nowy X-T1 IR posiada superszybki system ustawiania ostrości, jest kompatybilny z kartami pamięci SD UHS-II i może wykonać do 8 zdjęć na sekundę.

Najważniejsze funkcje FUJIFILM X-T1 IR:

Umożliwienie pracy ze światłem widzialnym, ultrafioletowym i podczerwonym w zakresie od około 380 do 1000nm.

16.3-megapikselowa matryca APS-C X-Trans CMOS II

Aluminiowa konstrukcja z uszczelnieniami, pozwalająca na pracę przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych i w temperaturze do minus 10 stopni Celsjusza.

EXR Processor II: Czas uruchamiania: 0.5 sekundy, Opóźnienie wyzwolenia migawki: 0.05 sekundy

Wysokiej klasy wizjer elektroniczny OLED 2.36 miliona punktów 0.77x

Szeroki kąt widzenia (diagonalnie 38° horyzontalnie 31°)

Wizjer elektroniczny z opóźnieniem 0.005 sek. Cztery opcje wyświetlania fotografowanej sceny: Full, Normal, Dual (podwójny) oraz pionowy.

Wysokiej klasy, 3-calowy odchylany wyświetlacz LCD 1.04 miliona pikseli

Funkcje Digital Split Image oraz Focus Highlight Peaking przy ostrzeniu manualnym

Elektroniczna, super-cicha migawka z czasem otwarcia 1/32000 sekundy

ISO 200 – 6400, rozszerzane do ISO 100, 12800, 25600 oraz ISO Auto

Konstrukcja ze stopów aluminium

Możliwość wykonywania fotografii typu Time Lapse (zakres czasowy od 1 sekundy do 24 godzin, do maksymalnie 999 klatek).

Możliwość nagrywania plików wideo Full HD 1080p 60fps (36Mbps), 50fps, 30fps, 25fps oraz 24fps.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz