FUJIFILM zapowiada wprowadzenie aparatu bezlusterkowego X-T1 IR (INFRARED – działającego w podczerwieni)

Firma Fujifilm informuje o wprowadzeniu na rynek nowego aparatu bezlusterkowego FUJIFILM X-T1 IR (Infrared) – pierwszego modelu serii Fujifilm X oferującego najwyższą jakość obrazu niezbędną w takich dziedzinach jak wymiar sprawiedliwości, medycyna czy badania naukowe. Parametry techniczne aparatu są identyczne z tymi, jakie oferuje flagowy model serii Fujifilm X-T1. Model Fujifilm X-T1 IR reaguje dodatkowo na promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwień (IR) obejmując spektrum światła w zakresie od około 380 do 1000nm. Profesjonalnej jakości aparat współpracuje z cała linią wysokiej klasy obiektywów Fujinon XF.

Nowy FUJIFILM X-T1 IR oferuje najwyższą jakość obrazu znaną z flagowego modelu Fujifilm X-T1. Aparat dostarczy wysokiej jakości obrazy ekspertom z wielu dziedzin życia ze szczególnym uwzględnieniem fotografii na miejscu przestępstw, diagnostyki lekarskiej, fotografii dzieł sztuki, obserwacji naukowych i wielu innych. Fotografia w podczerwieni ma ogromne znaczenie w wyżej wymienionych dziedzinach, ponieważ pozwala widzieć to, co jest niedostępne gołym okiem.

Wydajność X-Series w profesjonalnych zastosowaniach

Eksperci z wielu dziedzin: medycyny, nauki, wymiaru sprawiedliwości oraz innych dziedzin życia codziennego będą w stanie używać nowego aparatu Fujifilm w swojej pracy, wykorzystując najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane w Fujifilm X-T1 IR. Należą do nich miedzy innymi: wysokiej klasy matryca X-Trans CMOS II i wizjer EVF oraz duży, odchylany wyświetlacz oferujący najwyższą na rynku jakość obrazu.

X-T1 IR oferuje – podobnie jak model X-T1 – kompletnie cichą migawkę elektroniczną oraz wygodę korzystania z elektronicznego wizjera umożliwiającego widzenie światła podczerwonego, normalnie niewidocznego gołym okiem. Korpus aparatu został wykonany ze stopów aluminium, posiada zabezpieczenia (około 80 uszczelek) przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i jest przeznaczony do pracy w temperaturze tak niskiej jak -10 stopni Celsjusza. Przy tworzeniu nowego aparatu koncentrowano się zarówno ja najwyższej jakości obrazu jak i na prędkości jego działania. Nowy X-T1 IR posiada superszybki system ustawiania ostrości, jest kompatybilny z kartami pamięci SD UHS-II i może wykonać do 8 zdjęć na sekundę.

Najważniejsze funkcje FUJIFILM X-T1 IR:

Umożliwienie pracy ze światłem widzialnym, ultrafioletowym i podczerwonym w zakresie od około 380 do 1000nm.

16.3-megapikselowa matryca APS-C X-Trans CMOS II

Aluminiowa konstrukcja z uszczelnieniami, pozwalająca na pracę przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych i w temperaturze do minus 10 stopni Celsjusza.

EXR Processor II: Czas uruchamiania: 0.5 sekundy, Opóźnienie wyzwolenia migawki: 0.05 sekundy

Wysokiej klasy wizjer elektroniczny OLED 2.36 miliona punktów 0.77x

Szeroki kąt widzenia (diagonalnie 38° horyzontalnie 31°)

Wizjer elektroniczny z opóźnieniem 0.005 sek. Cztery opcje wyświetlania fotografowanej sceny: Full, Normal, Dual (podwójny) oraz pionowy.

Wysokiej klasy, 3-calowy odchylany wyświetlacz LCD 1.04 miliona pikseli

Funkcje Digital Split Image oraz Focus Highlight Peaking przy ostrzeniu manualnym

Elektroniczna, super-cicha migawka z czasem otwarcia 1/32000 sekundy

ISO 200 – 6400, rozszerzane do ISO 100, 12800, 25600 oraz ISO Auto

Konstrukcja ze stopów aluminium

Możliwość wykonywania fotografii typu Time Lapse (zakres czasowy od 1 sekundy do 24 godzin, do maksymalnie 999 klatek).

Możliwość nagrywania plików wideo Full HD 1080p 60fps (36Mbps), 50fps, 30fps, 25fps oraz 24fps.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *