Kolaż z papierowych zdjęć

Papierowe zdjęcia to niezaprzeczalna przyjemność, zwłaszcza w dobie powszechnej cyfryzacji. Ogólna dostępność aparatów cyfrowych tzn. każdy posiada telefon z wbudowanym aparatem, dlatego też prawie wszyscy robią zdjęcia. Jednak naprawdę dobre fotografie można zrobić tylko lepszej klasy aparatem np. lustrzanką cyfrową, z dobrym obiektywem. Te prawdziwe perełki, to znaczy ujęcia, z których jesteśmy naprawdę dumni, warto więc wydrukować i stworzyć  z nich np. interesujący kolaż.

Jak zrobić fotograficzny kolaż? 

Jeżeli zdecydowałeś się na wywołanie zdjęć w odpowiednich formatach, to do stworzenia własnego kolażu, oprócz odbitek będziesz potrzebował także kilka niezbędnych akcesoriów. Należą do nich nożyczki, klej, baza, czyli karton lub gazeta, do której będziesz doklejał swoje fotografie oraz odpowiednie ramy do właściwej ekspozycji. Nazwa kolaż wywodzi się z języka francuskiego i oznacza specyficzną technikę artystyczną, dzięki której kreuje się swoje dzieło z różnorodnych tworzyw i materiałów. W przypadku kolażu fotograficznego do tego celu służą papierowe zdjęcia, ułożone według konkretnego zamysłu. Dzięki usłudze, jaką jest wywoływanie zdjęć online, każdy z nas może poczuć się prawdziwym artystą i z papierowych odbitek skomponować swoje własne, niepowtarzalne dzieło. Chociażby dlatego warto zamienić cyfrowe pliki, zalegające w komputerze na urzekające, papierowe obrazy. 

wywoływanie zdjęć

Jeśli wybrałeś najlepsze odbitki zdjęć, oczywiście najistotniejszy jest temat zdjęcia, ale warto także zwrócić uwagą na  jego jakość tzn. ostrość, właściwe doświetlenie i skadrowanie. Po skompletowaniu najlepszych ujęć i zgromadzeniu potrzebnych przedmiotów warto zaprosić do tej artystycznej zabawy także żonę, dzieci lub też przyjaciół. Dzięki temu będziesz mógł w kreatywny sposób i w miłej atmosferze, spędzić czas z najbliższymi. 

Zanim jednak zaczniesz tworzyć swoją kompilację, musisz zastanowić się, jaki kształt będzie miała podstawa, czyli baza, do której będziesz przyklejał zdjęcia. Oczywiście baza musi mieć oprócz konkretnego kształtu także odpowiednią wielkość, aby pasowała do rozmiaru ramy lub antyramy. Najczęściej jest to kwadrat, prostokąt lub koło ale można także powklejać zdjęcia w podstawę, która układa się w konkretny napis. Jeżeli nasz kolaż ma stanowić prezent na Walentynki lub rocznicę to może to być np. napis LOVE, lub serce. Następnie według naszego uznania przyklejamy fotografie, tak aby stworzyły spójną całość. Kiedy zakończymy ten proces, oprawiamy swoje dzieło i to wszystko. Taki fotograficzny kolaż możemy powiesić na swojej ścianie i cieszyć nim oczy każdego dnia lub podarować go komuś wyjątkowemu. Taki prezent z całą pewnością nie tylko miło zaskoczy, ale także sprawi prawdziwą przyjemność obdarowanej osobie.

 Polecamy i zapraszamy do kreatywnej zabawy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz