W co warto zainwestować kiedy fotografia jest naszą pasją?

Robienie zdjęć stało się popularnym zajęciem, które dla wielu osób staje się pasją. Jednym z powodów zwiększenia się ilości fotografów amatorów jest fakt, że teraz dobrą fotkę można zrobić również telefonem. Warto jednak zwrócić uwagę, że aparat daje nam więcej możliwości od strony technicznej, nawet, jeśli obecnie dobre jakościowo zdjęcie można wykonać smartphonem.

Wszyscy, którzy odkryli w sobie potrzebę zostania fotografem, z pewnością przyznają, że aparat pozwala na rozwijanie swojej pasji, daje większą satysfakcję i zadowolenie z wykonanych prac. Nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu wraz z dużą ilością sprzętu fotograficznego, aby robić świetne zdjęcia. Warto jednak dokupić kilka rzeczy, aby podnieść komfort swojej pracy i poszerzyć swoje możliwości techniczne. W co zatem warto zainwestować, będąc fotografem amatorem?

Postaw na potrzebne dobrej jakości, funkcjonalne akcesoria

Statywy fotograficzne, to pierwszy sprzęt o jakim warto pomyśleć. Z ich pomocą można robić świetne time lapse’y. Ponadto, >statywy do aparatów ułatwiają pracę, kiedy zależy nam na idealnie dopracowanych zdjęciach, np. portretowych lub artystycznych. Również w przypadku aktywnej współpracy fotografa z modelem lub w sytuacji, gdy kompozycja wymaga częstych poprawek, statyw sprawi, że nasz aparat będzie na nas bezpiecznie czekał, aż wszystko będzie gotowe na zrobienie zdjęcia.

Kolejnym akcesorium, którego nie może zabraknąć u żadnego fotografa, są blendy fotograficzne. Z ich pomocą można w niemal dowolny sposób manipulować światłem, aby uzyskać efekt, na którym nam zależy. Do blend warto dokupić również dobrej jakości lampy, które pomogą w doświetleniu naszego planu zdjęciowego. Chcąc robić zdjęcia studyjne, warto zainwestować w przynajmniej kilka rodzai tła, na którym będziemy fotografować naszych modelów i modelki. Pamiętaj, że dobre tło, w połączeniu z odpowiednią pracą światłem, potrafią dać naprawdę niesamowity efekt końcowy. 

Jeżeli natomiast planujesz fotografować głównie w plenerze, warto pomyśleć o filtrach UV do aparatu. Taki drobny gadżet pomoże nam chronić nasz obiektyw przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz