Canon prezentuje najbardziej szerokokątny na świecie przenośny obiektyw telewizyjny 4K do kamer z matrycą 2/3” – CJ12ex4.3B

Firma Canon zaprezentowała najnowszy kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy do kamer z matrycą 2/3” – CJ12ex4.3B. Obiektyw posiada najszerszą dostępną wartość ogniskowej 4,3 mm, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas relacjonowania wydarzeń sportowych, jak i profesjonalnych realizacji transmisji na żywo.

Canon poinformował także, że pracuje nad nowym kompaktowym obiektywem 4K do kamer z matrycą 2/3”. Ten produkt będzie kolejnym ważnym dodatkiem do serii telewizyjnych obiektywów 4K. Zostanie zoptymalizowany do pracy zarówno w studio, jak i na zewnątrz i znajdzie zastosowanie w różnych środowiskach, m.in. podczas relacjonowania imprez sportowych, transmisji na żywo czy produkcji seriali i reklam.

Doskonałe parametry optyczne 4K

Wykorzystując zaawansowane technologie optyczne, najnowszy obiektyw Canon CJ12ex4.3B oferuje najwyższą jakość obrazu 4K w całym 12-krotnym zakresie zbliżenia. Umożliwia dostosowanie parametrów do różnych warunków pracy i pozwala operatorom z łatwością przechodzić od szerokich planów przy wartości 4,3 mm do zbliżeń, zachowując doskonałą jakość obrazu. Dodatkowo, wbudowany konwerter 2x daje możliwość zwiększenia zakresu ogniskowej przy zachowaniu jakości 4K. Aby zapewnić ostrość podczas nagrywania scen o wysokim kontraście, obiektyw CJ12ex4.3B jest wyposażony w elementy fluorytowe i soczewkę ze szkła UD ze specjalnymi powłokami Canon, które minimalizują efekty ducha i flary. Nowy 3-grupowy wewnętrzny system regulacji ostrości dodatkowo ogranicza tzw. oddychanie obiektywu (focus breathing).

Niewielka konstrukcja, duże możliwości

CJ12ex4.3B oferuje nową, kompaktową konstrukcję i waży zaledwie 2,1 kg, dzięki czemu jego parametry fizyczne są zbliżone do obiektywów HD dla kamer z matrycą 2/3”. Obiektyw jest idealny do wykonywania ujęć „z ręki”, ponieważ może być z łatwością przenoszony. Dodatkowo, ergonomiczna konstrukcja i uchwyt zapewniają wygodę podczas nagrywania długich ujęć. CJ12ex4.3B wyposażono także w 20-stykowe złącza, które pozwalają na szybką integrację z kontrolerami ostrości/zbliżenia i umożliwiają bezpośrednie podłączenie do zewnętrznego wirtualnego systemu operacyjnego. Obiektyw CJ12ex4.3B został wyposażony w cyfrową jednostkę sterującą, dzięki czemu oferuje zaawansowaną funkcjonalność. Operatorzy mogą dopasować do swoich potrzeb powtarzalne ustawienia zarówno zoomu, ostrości, jak i przysłony. 16-bitowy enkoder absolutny, który jest wbudowany w cyfrową jednostkę sterującą, umożliwia szybkie działanie funkcji kompensacji aberracji chromatycznej i pozwala rozpocząć nagrywanie bez konieczności wstępnej inicjalizacji. Jest to szczególnie przydatne podczas filmowania dzikiej przyrody, gdzie akcja toczy się bardzo dynamicznie. Dodatkowo, wbudowany w jednostkę sterującą cyfrowy wyświetlacz sprawia, że ustawienie, podgląd czy zmiana podstawowych funkcji obiektywu staje się równie prosta, jak w obiektywach HD do kamer z matrycą 2/3”.

Kluczowe cechy – CJ12ex4.3B:

– Przenośny obiektyw szerokokątny 4K do kamer z matrycą 2/3”; 12-krotny zoom.
– Długość ogniskowej od 4,3mm do 52mm (104 mm z użyciem konwertera).
– Połączenie ze zgodną kamerą 4K 2/3” zapewnia doskonałą jakość obrazu.
– Kompaktowy i lekki obiektyw 4K, który zwiększa komfort pracy bez statywu.
– Stała jakość 4K nawet podczas wykorzystania wbudowanego konwertera 2x.
– 16-bitowy enkoder absolutny precyzyjnie przechwytuje informacje dot. zbliżenia, ostrości i przysłony i umożliwia szybką kompensację aberracji chromatycznej.
– Trzy 20-stykowe złącza pozwalają wykorzystać akcesoria Canon i wirtualne systemy pracy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz