Panasonic wprowadza nowe obiektywy LUMIX G 30 mm do zdjęć makro oraz 42,5 mm do zdjęć w orientacji pionowej

Uniwersalny obiektyw H-HS030 doskonale nadaje się do zdjęć makro obiektów w naturalnej wielkości, takich jak zbliżenia owadów, jedzenia i kwiatów. Gwarantuje on równie znakomite rezultaty przy zdjęciach w orientacji pionowej i poziomej. Nowy obiektywH-HS043 42,5 mm umożliwia uzyskanie pięknego, miękkiego efektu rozmycia poza głębią ostrości, który wzbogaca artystyczne walory zbliżeń w orientacji pionowej lub zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

H-HS030 ― uniwersalny obiektyw 30 mm z przysłoną F2,8 do zdjęć makro

Nowy 30milimetrowy obiektyw do zdjęć makro wyróżnia się eleganckim wzornictwem z czarnym metalizowanym wykończeniem, dzięki któremu doskonale pasuje do stylu najnowszych jednoobiektywowych bezlusterkowych cyfrowych aparatów fotograficznych z serii LUMIX G. Szerokokątny obiektyw z ogniskową 30 mm (odpowiednik 60 mm w aparacie analogowym 35 mm) i szybko działającą przysłoną F2,8 gwarantuje wyraziste i kontrastowe odwzorowanie fotografowanych obrazów. Funkcja powiększania do naturalnych rozmiarów 1x, duża głębia ostrości oraz możliwość uzyskania ostrego zdjęcia już z odległości 10,5 cm zapewniają doskonałe wyniki nawet przy fotografowaniu obiektów z bardzo bliska.

Wytrzymały, metalowy mechanizm mocujący sprawia, że obiektyw znakomicie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a wielowarstwowa powłoka minimalizuje powstawanie poświaty i odblasku, podnosząc jakość uzyskanych zdjęć. Napęd MEGA O.I.S. zapewniają szybkie ustawianie ostrości i stabilność kadru przy każdym ujęciu.

H-HS043 — nowy obiektyw 42,5 mm z przysłoną F1,7 do zdjęć w orientacji pionowej

Nowy obiektyw o ogniskowej 42,5 mm w eleganckiej czarnej lub srebrnej metalizowanej obudowie umożliwia wzbogacenie zdjęć o artystyczne i kreatywne efekty, takie jak piękne rozmycie tła. Odległość ogniskowa 42,5 mm na poziomie średniego teleobiektywu (odpowiednik 85 mm w aparacie analogowym 35 mm), szybka przysłona F1,7 oraz uniwersalna charakterystyka zapewniająca ostry obraz już z odległości 31 cm to cechy, dzięki którym fotograf korzystający z tego obiektywu może uzyskać bogaty efekt stereoskopowy na zdjęciach w orientacji pionowej, a także zbliżenia z efektownie rozmytym tłem.

System POWER O.I.S. zastosowany w obiektywie skutecznie kompensuje rozmazanie obrazu spowodowane drżeniem ręki ― nie tylko w przypadku małych i szybkich ruchów, ale także powolnych przesunięć w większym zakresie ― pomagając uzyskać pożądany rezultat nawet przy słabym oświetleniu. System POWER O.I.S. w połączeniu z autofocusem działającym z szybkością 240 kl./s gwarantuje stabilność kadru i precyzję ostrości każdego zdjęcia.

Rozbudowa dynamicznego mikrosystemu LUMIX G

Obiektywy H-HS030 i H-HS043 to najnowsze elementy rozbudowanego mikrosystemu LUMIX G firmy Panasonic obejmującego największy na świecie asortyment obiektywów i akcesoriów zgodny ze standardem Mikro Cztery Trzecie, dzięki którym fotograf może skompletować zestaw pozwalający mu skutecznie zarejestrować każdy ważny moment. Nowe obiektywy są doskonałym uzupełnieniem ostatnich nowości w ofercie jednoobiektywowych bezlusterkowych cyfrowych aparatów fotograficznych z serii LUMIX G, takich jak model LUMIX GM5 charakteryzujący się — mimo zaskakująco kompaktowej obudowy — bardzo wysokimi parametrami oraz LUMIX GF7, czyli lekki i elegancki aparat z wymiennym obiektywem, który zapewnia swobodę twórczą bez uszczerbku dla stylu fotografa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz