Niezwykła wystawa „Limelight” wkrótce w Polsce!

Tej jesieni na pasjonatów fotografii czeka wyjątkowa niespodzianka. W warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria zagości Limelight, wystawa zdjęć poświęconych znanym postaciom, które zmieniły świat filmu, muzyki i sztuki. Ekspozycja odwiedziła już 7 krajów na świecie. Dzieła autorstwa wybitnych angielskich i francuskich fotografów będzie można podziwiać od początku września do końca października w stolicy.

Marka Sofitel już po raz kolejny jest ambasadorem wydarzeń kulturalnych, które stanowią nieodłączną część jej DNA. Pod koniec czerwca Sofitel Warsaw Victoria obchodził FÊTE DE LA MUSIQUE, będący międzynarodowym świętem muzyki.W ramach obchodów w hotelu odbył się koncert wykonawców muzyki operowej. Teraz przyszedł czas na fotografię.

Limelight (Światła rampy) to ekspozycja nawiązująca do słynnego filmu Charliego Chaplina z 1952 roku. Zdjęcia przedstawiają postaci, ze sfery muzyki, filmu, mody i sztuki, które w sposób znaczący wpłynęły na współczesny świat. Wystawa została zainaugurowana w 2012 r. w Belgii, do tej pory odwiedziła hotele Sofitel, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy na Węgrzech. We wrześniu będzie także w Polsce. Na zdjęciach zobaczymy ikony popkultury w wyjątkowych ujęciach, zarówno w trakcie ich pracy, jak i w codziennych sytuacjach: miedzy innymi Beatlesów wyglądających zza czerwonych drzwi, Mariah Carey gotującą we własnej kuchni czy Pabla Picassa spacerującego w towarzystwie swojego psa. Twórcami zdjęć są aż trzy pokolenia artystów: Marc Riboud, Jean-Marie Périer, Derek Hudson i Sébastien Micke. Mimo różnicy wieku, łączy ich podobne podejście do fotografii, skupione przede wszystkim wokół ludzi i emocji.

„Wystawę Limelight będzie można zobaczyć w lobby hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Niezwykłe zdjęcia przedstawiają ważne, znane sylwetki, które swoją osobowością, talentem, oraz charyzmą zapisały się na kartach kulturalnej i społecznej historii świata. Nowoczesna aranżacja hotelu Sofitel Warsaw Victoria przeniesie nas do prawdziwej, paryskiej galerii sztuki. Mamy nadzieję, że wystawa przyciągnie prawdziwych koneserów fotografii artystycznej jak również szersze grono widzów, którzy będą chcieli obejrzeć gwiazdy w wyjątkowych ujęciach światowej sławy artystów”. – zaznacza Patrick Carabin, Dyrektor Hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Organizatorem wystawy jest francuska galeria Polka, specjalizująca się w sztuce współczesnej, która stwarza również możliwość nabycia dzieł „Limelight”. Ceny fotografii, które będzie można kupić w trakcie wystawy w Warszawie zaczynają się od ok. 3 tysięcy złotych. Galeria Polka reprezentuje międzynarodowych artystów, wykorzystujących fotografię jako kanał ekspresji i przekazu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz