„Sensuality” – wystawa fotografii Marleny Bielinskiej w galerii w lesie (gwl*)

Marlena Bielinska to artystka, która w swoich fotografiach w sposób absolutnie perfekcyjny wydobywa kobiece piękno. Sensualność jej percepcji znalazła wyraz w licznych portretach gwiazd i modelek. Przed jej obiektywem stanęły takie sławy jak Adriana Lima, Anja Rubik czy Kate Winslet. Życie zawodowe do niedawna dzieliła pomiędzy Nowy Jork i Warszawę.

29 stycznia w warszawskiej gwl* Galerii w Lesie odbędzie się wernisaż wystawy artystki zatytułowany „Sensuality”. Wystawa potrwa do końca marca.

Marlena zajmuje się fotografią od 1993 roku. Pierwszy raz za obiektywem stanęła w Nowym Jorku, do którego wyjechała z Polski w 1988 roku. Rozpoczęła tam karierę jako modelka, podpisując kontrakt z największą wówczas agencją modelek – Elite .

Od zawsze zafascynowana pięknem i sensualnością kobiet, pierwsze zdjęcia zrobiła córce znajomych, potem regularnie fotografowała koleżanki z agencji. Prawdziwy początek fotograficznej karierze Bielinskiej dała publikacja zdjęć jej autorstwa w magazynie American Photo, w 1993 r.

Fotografie Marleny hipnotyzują uważnością ukierunkowaną na człowieka pojawiającego się przed jej obiektywem. Zarówno akty, jak i portrety łączy asertywna zmysłowość, która powoduje, że jej zdjęcia są bardzo wyraziste – informuje Robby Cyron, współwłaściciel galerii w lasie (gwl*).

Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie 14 prac artystki w różnych formatach. Większość została wykonana w okresie 1995- 2005 techniką analogową, której Marlena jest ogromną fanką.

Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre z zaprezentowanych na wystawie prac były w pełni wykonane przez artystkę – począwszy od scenografii przez stylizacje i makijaż kobiet, które na nich występują.

Bohaterami zdjęć Marleny Bielinskiej są sławy współczesnego filmu, muzyki i świata mody.

Artystka ma na swoim koncie kilka wystaw, głównie w Nowym Jorku m.in. w Banana Down Gallery i w polskim Konsulacie.

Jest laureatką nagrody Grand Front , którą w 2010 roku dostała za okładkę dla magazynu VIVA! oraz kilku nagród w USA z ramienia firmy Polaroid i Mamiya.

Prace Marleny pojawiły się w ponad dwudziestu amerykańskich i europejskich magazynach, w tym między innymi w Elle, Glamour, Playboy, Vibe, Sports Illustated, GQ i Vogue.

„Galeria w lesie ” -gwl* – powstała by prezentować i promować dobrą fotografię artystyczną. Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. Warszawskie studio las to prestiżowe studio fotograficzno-filmowe. Industrialne wnętrze studia nadaje galerii niepowtarzalny charakter, jest to miejsce spotkań wielu kreatywnych osób ze świata sztuki, mody i biznesu. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Tomasz Albin, czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars”.

Szczegóły Wystawy:

Wernisaż: 29 stycznia, godz. 19.00

Miejsce: Galeria w Lesie / http://www.gwl.art.pl/

ul. Racjonalizacji 6/8
02-673 Warszawa

Wystawa potrwa do końca marca.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz