FUJIFILM ogłasza nowy bezlusterowy dalmierzowy aparat X-Pro2

Korporacja FUJIFILM (Prezes: Shigehiro Nakajima) ma przyjemność poinformować o wprowadzaniu na rynek aparatu fotograficznego z wymiennymi obiektywami klasy premium, modelu FUJIFILM X-Pro2. Nowy aparat dysponuje hybrydowym celownikiem, który umożliwia natychmiastowe przełączanie się pomiędzy celownikiem optycznym i elektronicznym, a przede wszystkim ma nową matrycę obrazu i nowy procesor, co w ogromnym stopniu wpływa na poprawienie jakości obrazu.

Łącząc te cechy z zapewniającymi niezwykle wysoką jakość obrazu obiektywami FUJINON z mocowaniem X oraz technologią odwzorowania koloru opartą na ponad 80 letnim doświadczeniu w produkcji filmów fotograficznych, aparat X-Pro2 stanowi obietnicę najlepszych rezultatów, jakich można oczekiwać od aparatów serii X.

Mówi się, że elektroniczny celownik (EVF) używany w tzw. bezlusterkowych aparatach fotograficznych jest lepszy od celownika optycznego, gdyż można w nim natychmiast sprawdzić takie ustawiania jak balans bieli czy ekspozycja, a wyświetlany obraz może być powiększony, by sprawdzić precyzję ostrości. Jednakże, w niektórych przypadkach fotografujący wolą naturalny podgląd obrazu. Szczególnie, optyczny dalmierz, który pozwala obserwować sceny prawie tak jak widziane gołym okiem, jest niezwykle efektywny i często wybierany przez dokumentalistów, reporterów i tych, którzy zajmują się fotografią uliczną. X-Pro2 jest jedynym na świecie aparatem z wymiennymi obiektywami, który dysponuje systemem Hybrydowego celownika składającym się z obydwu typów wspomnianych wyżej celowników.

Podstawowe cechy i właściwości aparatu X-Pro2:

Nowo opracowana 24.3MP matryca X-Trans CMOS III.

Unikalny losowy układ filtra barw podstawowych redukuje efekt mory i fałszywych kolorów bez stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Użyte filtry barw przyczyniają się także do zwiększenia rozdzielczości obrazu, więc przy fotografowaniu wysokiej rozdzielczości obiektywem, aparat będzie zapewniał obrazy o postrzegalnej rozdzielczości znacznie wyższej niż wynikałoby to z faktycznie użytej liczby pikseli.

Nowy, niezwykle wydajny procesor przetwarzania obrazu X Pro.

Wyróżniając się 4x prędkością konwencjonalnych procesorów przetwarzania obrazu, procesor X Pro, niezależnie od zwiększonej rozdzielczości obrazu skrócił czasy reakcji aparatu. Wzrosła prędkość zapisu, skrócił się czas uruchamiania i zwiększyła się prędkość wykonywania zdjęć seryjnych. W połączeniu z matrycą X-Trans CMOS III nowy procesor obrazu pozwolił na uzyskanie szybszego działania AF, niższego poziomu szumów oraz na lepsze odwzorowanie tonacji i barw niż zapewniał poprzedni procesor EXR II.

Pierwszy na świecie zaawansowany celownik typu Multi oferuje zalety celownika optycznego i elektronicznego.

Aparat X-Pro2 dysponuje elektronicznym i optycznym celownikiem więc użytkownicy mogą korzystać z zalet obydwu tych rozwiązań: optycznego dla bezpośredniej obserwacji fotografowanego motywu i elektronicznego dla podglądu ustawień. Możliwość natychmiastowego przełączania się pomiędzy tymi dwoma rodzajami celowników została najpierw udostępniona w modelu X100 w 2011 roku, ale najnowsza wersja rozwiązania zastosowana w aparacie X-Pro2 to zaawansowany Hybrydowy Celownik. Dysponuje on funkcją zróżnicowanego powiększenia, która automatycznie przełącza powiększenie celownika stosownie do użytego obiektywu oraz wykorzystuje elektroniczny dalmierz wyświetlający obraz z elektronicznego celownika na celowniku optycznym.

Nowa migawka szczelinowa o najkrótszym czasie otwarcia 1/8000 sek. oraz czasie synchronizacji z błyskiem do 1/250 sek.

Krótsze czasy otwarcia mechanicznej migawki ułatwiają korzystanie z dużych otworów przysłony przy fotografowaniu w jasnym oświetleniu czy też przy fotografowaniu z lampą błyskową w ciągu dnia. Ponadto, choć zazwyczaj poziom zakłóceń i drgań wzrasta przy krótszych czasach migawki, aparat X-Pro2, dzięki optymalizacji kluczowych elementów sterujących i części, jest cichszy i generuje mniejsze drgania w porównaniu z konwencjonalnymi modelami.

Wytrzymały, odporny na warunki pogodowe korpus spełnia wymogi profesjonalnych fotografów.

Szkielet korpusu aparatu jest wykonany z czterech elementów magnezowego stopu i poszczególne sekcje są uszczelnione łącznie w 61 punktach, dzięki czemu aparat jest odporny na kurz i zachlapania oraz może pracować w temperaturach do -10°C. Aparat wyposażono też w dwa gniazda dla kart SD, by zwiększyć niezawodność w zakresie zapisu danych.

Aparat udostępnia funkcję wykonywania zdjęć z interwałem czasowym, co pozwala na automatyczne zrobienie do 999 zdjęć wykonywanych w odstępie od 1 sek. do 24 godzin.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz