Studio i jego wyposażenie

Każdy profesjonalny fotograf powinien posiadać zestaw dobrego sprzętu fotograficznego.

Oprócz lustrzanki, zestawu obiektywów i statywu konieczny jest zakup wielu akcesoriów fotograficznych. Tylko wtedy możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału jaki drzemie w aparacie i stworzenie idealnych wręcz zdjęć. Skompletowanie pełnego zestawu akcesoriów powinno być obowiązkowym celem początkujących adeptów fotografii, ponieważ tylko wtedy możliwe jest robienie ciągłego progresu swoich umiejętności.

Wyposażenie studia

Jeżeli fotograf posiada własne studio powinien przede wszystkim zadbać o odpowiednie zaplecze aby stworzyć jak najlepsze warunki do pracy. Pomogą w tym specjalne lampy studyjne, dodatkowe lampy błyskowe oraz zestaw statywów, które wykorzysta się w zależności od potrzeb klienta czy wymagań sesji zdjęciowej. Oprócz tego wręcz niezbędne są obiektywy o różnych ogniskowych oraz tła, dzięki którym praca nabierze bardziej profesjonalnego charakteru. Nie trzeba martwić się w tym przypadku o wielkość zdjęć, ponieważ dobrze jest podłączyć lustrzankę bezpośrednio do komputera aby do obróbki otrzymać zdjęcia w najwyższej możliwej rozdzielczości. Oczywiście nie można zapominać o odpowiednim oprogramowaniu do edycji zdjęć. Profesjonalne programy komputerowe kosztują kilka tysięcy złotych ale każda wydana złotówka jest tego warta, ponieważ można za ich pomocą zupełnie odmienić zrobioną fotografię.

Zestaw do pracy w terenie

Każdy doświadczony fotograf wie, jak trudno jest stworzyć dobre warunki w hermetyzowanym środowisku jakim jest studio. Niestety na zewnątrz graniczy to z cudem, dlatego ważne jest używanie odpowiedniego sprzętu do warunków pogodowych i oświetleniowych. Szczególnie przydatne będą więc filtry do obiektywów, które zapobiegną niekorzystnym odbiciom i załamaniom mocnego światła. Nie można także zapominać o niezbędnych rzeczach takich jak dobra torba, zestaw kart pamięci, dodatkowe baterie oraz środki czyszczące zabrudzenia obiektywu. Są to rzeczy bez których nie powinien żaden fotograf wychodzić z domu. Jak wiadomo praca fotografa to nie tylko robienie zdjęć. Czasem zdarzy się nagrać krótszy lub dłuższy film. Warto więc mieć w swoim wyposażeniu statyw z redukcją wstrząsów aby ujęcia wyglądały dobrze nawet podczas ruchu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz