Fotografia produktowa — dlaczego tak ważne są dobre zdjęcia?

Zdjęcia produktowe, to jeden z najważniejszych elementów każdego sklepu internetowego i nie tylko. W branży e-commerce klient, zanim podejmie ostateczną decyzję o zakupie, przegląda zawartość strony, ocenia jej asortyment i weryfikuje poszczególne produkty na bazie zamieszczonych w sklepie opisów i zdjęć.

Jak doskonale wiadomo na zainteresowanie użytkownika internetu mamy niezwykle mało czasu. W milisekundach podejmuje on decyzję, czy pozostać na stronie, czy też przejść z powrotem do wyszukiwarki i rozglądać się dalej. Dlatego to właśnie w tych ułamkach sekund musimy zdobyć jego uwagę. A co pomoże nam tego dokonać? Estetyczna oprawa strony, a także dobra prezentacja produktu.

Gdy już go zainteresujemy, a on poczuje się — przeglądając piękne fotografie produktów — komfortowo, szanse na sprzedaż gwałtownie rosną.

Fotografia produktowa — dlaczego tak ważne są dobre zdjęcia?

Zdjęcia produktowe, to w przypadku branży e-commerce, jedna z podstawowych możliwości na zapoznanie się klienta z produktem. Nie jest mu dane dotknąć go, wziąć do ręki, czy wypróbować. Jedyne co może zrobić, to zweryfikować jego przydatność poprzez fotografie oraz zachęcający opis, mówiący o jego funkcjach i zaletach.

O tym, że zdjęcia są jednym z faktorów, które decydują o sprzedaży produktów, już wiemy. Potwierdzić mogą ten fakt badania branżowe, które wskazują, że fotografie mogą mieć wpływ na sukces sprzedażowy aż w 75%. To całkiem sporo. Nie trudno zatem dostrzec, jak ważne jest, aby zdjęcia produktów, które sprzedawane są również za pośrednictwem sieci, były wykonane profesjonalnie i estetycznie.

Odpowiednia prezentacja towaru

Przed wykonaniem sesji produktowej, warto zastanowić się, jakich zdjęć tak naprawdę będziemy potrzebować. W większości przypadków decyzja pada na fotografie wykonane na białym tle, które bardzo czytelnie prezentują produkt. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Fotografie produktów mogą posiadać również swoją indywidualną, dopasowaną do szaty strony internetowej scenografię lub grafikę. Dla specjalistów ze studia fotograficznego nie ma rzeczy niemożliwych.

Gdy już uda nam się określić, w jakiej stylistyce utrzymane będą zdjęcia, można przejść do wykonywania samych fotografii. Zdjęcia typu packshot — które dominują w sklepach internetowych — przedstawiają produkty w sposób neutralny, najczęściej na białym tle. Niezależnie od wybranej scenografii, to na towarze skupiona jest cała uwaga zarówno fotografa, jak i później przeglądającego zawartość strony. Packshot przedstawiają z reguły nowy produkt (w przeciwieństwie do zdjęć typu real photo). Po wykonaniu zdjęć fotografie poddawane są dodatkowej obróbce graficznej, kadrowaniu i kontrastowaniu. Co pozwala na uzyskanie możliwie najwyższej jakości efektu końcowego.

Forma prezentacji produktu

Forma prezentacji produktu może różnić się w zależności od designu strony i pomysłu samego jej właściciela. Możliwe jest przedstawienie fotografii w formie slide show, w trójwymiarze, czy też w wideo produktowym.

Na jakąkolwiek formę prezentacji ostatecznie się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, że zaleca się, aby każdy produkt był przedstawiony w postaci co najmniej 3-5 fotografii. Najlepiej z różnych ujęć. Pozwoli to lepiej zapoznać się klientowi z produktem.

IN2ITSTUDIO w ramach swoich usług fotograficznych również podejmuje się sesji produktowych. Poszczególne realizacje obsługuje cały zespół specjalistów, którzy zajmują się profesjonalną stylizacją produktu, wykonaniem wysokiej jakości zdjęć, a także komputerową obróbką cyfrową. Pozwala to na wykonanie najwyższej jakości fotografii, które znakomicie będą prezentować asortyment Państwa firmy.

Firma IN2ITSTUDIO zatrudnia w swoich szeregach nie tylko wybitnych w swoich dziedzinach fachowców, ale również jest w posiadaniu sprzętu, który umożliwia realizację profesjonalnych zdjęć produktowych.

W ofercie firmy znajdą Państwo wykonanie:

  • zdjęć produktowych na białym tle do katalogów lub stron internetowych,
  • zdjęć biżuterii,
  • zdjęć ubrań i dodatków,
  • zdjęć potraw,
  • zdjęć stylizowanych.

Biuro firmy znajduje się na terenie miasta Poznań. Zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną, internetową lub też odwiedzenia siedziby naszej firmy.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. NowoczesnyLekarz pisze:

    Dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy, polecam.
    https://nowoczesnylekarz.pl/

Dodaj komentarz