Wybierz domowy kombajn dostosowany do Twoich potrzeb

Czym są urządzenia wielofunkcyjne? Praca czy nauka w domu wiąże się często z potrzebą drukowania czy kopiowania materiałów. Zakup drukarki, skanera i kopiarki to wydatek i zajmowanie cennego miejsca, którego zawsze mało, jednak istnieją rozwiązania tańsze i kompaktowe w swej konstrukcji – urządzenia wielofunkcyjne.

Określane skrótem MFP, pozwalają na pełen zakres pracy z dokumentem, a przy tym mieszczą się w obudowie wielkości przeciętnej drukarki. Dzięki niewielkiemu urządzeniu jesteśmy w stanie wydrukować dokument, obraz albo zdjęcie, powielić je, a także przesłać już istniejący dokument dalej.

Jak działają urządzenia wielofunkcyjne MFP?

Nowoczesne urządzenia typu MFP pozwalają na pracę z dowolnym sprzętem – zarówno komputerem osobistym poprzez kabel, jak również bezprzewodowo z laptopem, smartfonem czy tabletem. Co więcej, bardziej zaawansowane modele nie potrzebują nawet połączenia i potrafią drukować bezpośrednio z nośników danych, na przykład pamięci typu pendrive czy kart SD (jako najbardziej popularnych i spotykanych w największej liczbie urządzeń). Jest to wyjątkowo przydatne przy druku zdjęć, których nie potrzebujemy już edytować i retuszować, a także dokumentów których nie trzeba już przeglądać poprzez edytory tekstu na PC. Bezprzewodowe drukowanie czy skanowanie jest też wygodne podczas używania telefonu.

Popularne urządzenia wielofunkcyjne

Domowe MFP warto wybrać pod kątem przeznaczenia i kosztów – jeśli potrzebujemy rozwiązania kompromisowego w jakości i cenie, dobrym wyborem będzie Brother, którego zamienniki tuszów są łatwo dostępne. Do drukowania dużej ilości zdjęć sprawdzi się Canon, jednak jego laserowe wkłady są już dość drogie. Tanie i dobrej jakości druki to marka HP, ale tu również oryginalne tusze i tonery mogą stanowić pewną finansową barierę, choć znajdziemy zamienniki. Odwrotnością są kolei produkty firmy Epson – urządzenia to stosunkowo duży wydatek, jednak materiały eksploatacyjne pozwalają na używanie sprzętu przy niewielkich nakładach finansowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz