Sky HDR: nowa aplikacja Sony w serwisie PlayMemories Camera Apps

Firma Sony zamieściła w serwisie PlayMemories Camera Apps prawdziwą perełkę dla miłośników fotografii krajobrazowej: nową aplikację Sky HDR. Umożliwia ona niezależne ustawianie naświetlenia nieba i ziemi, a w rezultacie uzyskanie niezwykle szerokiej rozpiętości tonalnej na jednym zdjęciu. Nadmorskie zachody słońca i ukwiecone łąki pod błękitnym niebem można teraz utrwalać, nie obawiając się prześwietlenia jednej połowy obrazu lub niedoświetlenia drugiej.

Użytkownik może też niezależnie regulować balans bieli, tak aby zbyt jaskrawe fragmenty sceny mieściły się w zakresie rozpiętości tonalnej. Dzięki temu jednolite naświetlenie nieba i obiektu uzyskuje się bez używania filtrów połówkowych. Nie trzeba się już obawiać prześwietlenia chmur ani zlewania się budynków z białym niebem: zamiast tego obraz będzie miał żywy kontrast i bardziej naturalny rozkład jasności.

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i pozwala na szybkie przetwarzanie obrazów. Wystarczy pobraćją do współpracującego urządzenia[i], wskazać obraz i motyw, a następnie wybrać ustawienie łączenia. Po skorygowaniu ekspozycji i balansu bieli dla ziemi i nieba pozostaje wcisnąć spust migawki, a aparat wygeneruje wynikowy obraz z wprowadzonymi efektami. Przed zapisaniem obrazu można też skorygować położenie i poziom zmiękczenia granicy między niebem a lądem.

Aplikację można pobierać od 17 grudnia 2015 r. Jej cena wynosi 41,99 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz