Kompaktowe superzoomy Canon PowerShot SX540 HS i PowerShot SX420 IS

Canon rozszerza linię aparatów PowerShot z superzoomem o dwa nowe modele – PowerShot SX540 HS i PowerShot SX420 IS. Model PowerShot SX540 HS oferuje rozbudowane możliwości fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i kreatywne opcje, które pozwolą wykorzystać potencjał 50-kronego zoomu i ulatraszerokokątnego obiektywu. PowerShot SX420 IS został wyposażony w obiektyw z 42-krotnym zoomem, 20-megapikselową matrycę CMOS oraz szereg automatycznych funkcji kreatywnych. Aparat oferuje także łączność Wi-Fi i dynamiczne NFC, co ułatwia dzielenie się zdjęciami.

PowerShot SX540 HS został wyposażony w 20,3-megapikselową matrycę CMOS i procesor DIGIC 6. Matryca o wysokiej czułości zapewnia doskonałą jakość zdjęć w warunkach słabego oświetlenia, a 50-krotny zoom pozwala być jeszcze bliżej fotografowanych obiektów. Dodatkowo, dzięki technologii Zoom Plus można podwoić zakres zbliżenia bez utraty rozdzielczości. Usprawniona funkcja zaawansowanej pomocy w kadrowaniu powiększonego obrazu (Zoom Framing Assist Lock) ułatwia śledzenie oddalonych obiektów z maksymalnym powiększeniem. Naciśnięcie przycisku blokady włącza stabilizator obrazu, który utrzymuje obiekt nieruchomo przy maksymalnym powiększeniu. Z kolei szerokokątny obiektyw 24 mm pomoże zmieścić jeszcze więcej w każdym ujęciu, co ułatwi fotografowanie rozległych krajobrazów czy miejskiej panoramy.

PowerShot SX540 HS oferuje także nagrywanie materiału Full HD w formacie MP4 i wykorzystuje 5-osiową, dynamiczną stabilizację, aby zapewnić wysoką jakość filmów. Z kolei funkcja Story Highlights analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo, który można oglądać i współdzielić.

Duże możliwości w kieszonkowym wydaniu – PowerShot SX420 IS

Aparat PowerShot SX420 IS został wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, technologię Zoom Plus i ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i podczas podróży. 20-magepikselowa matryca, procesor DIGIC 4+ oraz technologia inteligentnej stabilizacji obrazu (Intelligent IS) pozwalają zatrzymać najcenniejsze momenty na zdjęciach oraz filmach HD z zachowaniem niezwykłej ostrości i odwzorowania szczegółów. Dodatkowo aparat oferuje szeroką gamę filtrów kreatywnych, np. efekt miniatury czy rybiego oka. Duży 7,5-cm (3”) ekran LCD sprawia, że przeglądanie filmów i zdjęć jest łatwe, a ergonomiczna konstrukcja pozwala na stabilne trzymanie aparatu w każdej sytuacji.

Twórz i udostępniaj

Oba aparaty wyposażono w moduł łączności Wi-Fi i funkcję dynamicznego NFC, dzięki czemu łatwo prześlemy zdjęcia na smartfony, tablety czy do stacji Canon Connect Station CS100, a za pomocą funkcji bezprzewodowego fotografowania (Remote Shooting) będziemy mogli zdalnie sterować aparatem. Aparat posiada dedykowany przycisk Wi-Fi, który umożliwia natychmiastowy dostęp do opcji łączności i pozwala w każdej chwili dzielić się najważniejszymi momentami. Oba nowe modele zostały także wyposażone w funkcję Image Sync, dzięki której można wykonać i przesłać automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów do platform chmurowych, takich jak Canon irista czy Google Drive™ natychmiast po podłączeniu do internetu.

PowerShot SX540 HS – kluczowe cechy:

Kompaktowy aparat; wysoka jakość zdjęć w każdych warunkach.

Filmy w jakości Full HD na wyciągnięcie ręki.

Łatwe udostępnianie, łączenie i przechowywanie zdjęć i filmów.

Wygodna obsługa; łatwe kadrowanie.

PowerShot SX420 IS – kluczowe cechy:

Duży zoom dla uchwycenia nawet najbardziej oddalonych obiektów.

Dedykowany przycisk filmowania; wideo w jakości HD.

Łatwe udostępnianie, łączenie i zdalne sterowanie aparatem.

Szczegółowy, wysokiej jakości obraz.

Szeroka gama filtrów kreatywnych; łatwa obsługa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz