Nowość – SIGMA 20mm F1.4 DG HSM

Warto zauważyć, że jest to pierwszy na świecie ultra-szerokokątny, pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy, którego maksymalne otwarcie przysłony wynosi F/1.4. Po premierze obiektywów 18-35/1.8 oraz 24-35/2.0 jest to kolejna, przełomowa konstrukcja, wychodząca poza dotychczasowe bariery technologiczne. Sigma Corporation udowadnia pozycję lidera, prezentując nowy unikalny produkt, będący wynikiem pracy zespołu z ponad 50-cio letnim doświadczeniem w projektowaniu optyki.

Podobnie jak w poprzednich modelach, aby zapewnić doskonałą rozdzielczość obrazu, sprostać wymaganiom matryc o wysokich rozdzielczościach, inżynierowie musieli stworzyć skomplikowany układ optyczny.

Dzięki temu udało się uzyskać jakość obrazu, określającą nowy wyznacznik rozdzielczości obrazu wśród jasnych stałoogniskowych obiektywów pełnoklatkowych. Dopełnieniem jest 9-cio listkowa kołowa przysłona, która zapewni przyjemną dla oka plastykę obrazu. Obudowa obiektywu wykonana jest z metalu oraz termicznie stabilnego kompozytu. Metalowa, stała osłona słoneczna, pełni również funkcję ochronną przedniej soczewki.

Napęd AF jest obsługiwany ultradźwiękowym silnikiem HSM, który pozwala na doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Sigma ART 20mm F1.4 DG HSM współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK i jest objęta możliwością odpłatnej wymiany mocowania.

Specyfikacja techniczna:
– Konstrukcja: 15 elementów w 11 grupach
– Minimalna wartość przysłony: F1.4
– Średnica filtra: brak
– Minimalna odległość ostrzenia: 27,6cm
– Listki przysłony: 9 zaokrąglonych
– Wymiary: ø90,7mm x 129,8mm
– Waga: 950g
– Mocowanie: Canon, Nikon, Sigma

Obiektyw będzie dostępny w sieci salonów Sigma Pro-Centrum, oraz największych sieciach handlowych w Polsce. Dostępność obiektywu przewidywana jest na przełomie listopada i grudnia 2015r.

Przewidywana cena detaliczna: 3690 PLN.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz