Artykuły fotograficzne – przydatne dodatki

camera-690163_1280Fotografowanie to bardzo popularne hobby a wiele osób zajmuje się nim profesjonalnie. Zrobienie dobrego zdjęcia nie jest sztuką prostą, ale z pomocą przychodzą ciekawe dodatki ułatwiające to zadanie. Jakie są to akcesoria ? W czym pomagają ? Czy warto ich używać ? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi poradami w dalszej części artykułu.

Statyw

Podstawowymi pomocnikami każdego fotografa są statywy do aparatów. Pomaga on stabilizować aparat fotograficzny, a umocowany na podporze wykonuje nieporuszone zdjęcia. Szczególnie pomocny przy fotografowaniu pejzaży i bardziej wymagających koncepcji. Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli. Te najprostsze to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Bardziej zaawansowane np. z głowicami olejowymi umożliwiają płynne filmowanie i bardziej precyzyjne ustawianie kadru. Jeśli chcemy kupić taki statyw, warto sprawdzić sklepy internetowe. Jest tam największy wybór i atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach stacjonarnych.

Blendy fotograficzne

Ten rodzaj akcesoriów jest wręcz niezbędny, jeśli chcemy realizować sesje fotograficzne i uzyskiwać najlepsze światło. Blendy fotograficzne są tarczami pokrytymi odblaskowym materiałem, który odbija promienie słoneczne. Odpowiednie manipulowanie blendami dostarcza światło w okolice fotografowanego obiektu. Dzięki temu możemy uzyskać wiele różnych efektów.
Filtry na obiektywy

Filtry do obiektywów

Jednym z najbardziej przydatnych dodatków są filtry na obiektywy. Elementy mają formę przesłony, którą nakłada się na obiektyw i w ten sposób modyfikują ona przechodzący obraz. Dostępne są różne rodzaje filtrów, które wywołują różne efekty wizualne. Niektóre z nich przyciemniają obraz, a inne uwydatniają np. kolor pomarańczowy.

Torba fotograficzna

Bardzo przydatnymi akcesoriami są torby fotograficzne. Różnią się od zwykłych aktówek i toreb konstrukcją, która jest specjalnie dopasowana do sprzętu fotograficznego. Torba fotograficzna ma wyprofilowane przegródki, wzmocnioną konstrukcję i jest wyłożona amortyzującym materiałem. Sprzęt jest bardzo często warty setki złotych wiec upadek lub uderzenie w trakcie transportu może skończyć się jego uszkodzeniem. Specjalnie przystosowane torby zapewniają ochronę i komfortowe przenoszenie sprzętu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz