Nowość: Fujifilm X-E2S

Aparat X-E2S wyróżnia się trwałym, kompaktowym i lekkim korpusem z celownikiem prezentującym obraz w czasie rzeczywistym. Celownik oferuje powiększenie 0.62x oraz elektroniczny wyświetlacz, który wyróżnia się najkrótszym na świecie czasem opóźnienia w wyświetlaniu obrazu wynoszącym jedynie 0.005 sekundy. Aparat wyposażono także w system AF doskonale sprawdzający się przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Nowy model X-E2S dziedziczy funkcjonalność i dalmierzową konstrukcję wersji X-E2, dodając jednocześnie do niej nowe funkcje, w tym udoskonalonych uchwyt, elektroniczną migawkę i bardziej intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, co łącznie pozwala czerpać jeszcze większą radość z fotografowania.

Elektroniczny, organiczny wyświetlacz o rozdzielczości 2.36 milionów punktów oraz dedykowana soczewka celownika sprawiają, że aparat X-E2S oferuje powiększenie wyświetlanego obrazu 0.62x oraz wyrazisty, wysokiej rozdzielczości ekran celownika. Dodatkowo, najkrótszy na świecie czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki – zaledwie 0.005 sekundy – sprawia, że fotografujący może wykorzystać każdą okazję zdjęciową patrząc przez celownik oferujący podgląd live view.

Kompaktowy i lekki korpus z udoskonaloną formą uchwytu

Popularne cechy aparatu X-E2, łącznie z umieszczonymi na górnym panelu pokrętłami oraz kompaktowym i lekkim korpusem ważącym zaledwie 350g, zostały przeniesione do modelu X-E2S. Dodatkowo, zoptymalizowany kształt uchwytu ułatwia użytkownikom pewne trzymanie aparatu i szybką zmianę ustawień. Siedem przycisków funkcyjnych rozmieszczonych na górze i tylnej ściance aparatu może być zaprogramowanych stosownie do potrzeb użytkownika. Przełącznik trybu Auto daje dostęp do w pełni automatycznego zaawansowanego trybu SR Auto, który rozpoznaje typ sceny i optymalizuje ustawienia, by zapewnić możliwie najlepsze zdjęcie.

Matryca APS-C X-TransTM CMOS II z wbudowanymi czujnikami AF detekcji fazowej oraz procesorem przetwarzania obrazu EXR II zapewniają doskonałe rezultaty

Oparty o detekcję fazową AF sprawia, że aparat X-E2S pozwala na błyskawiczne automatyczne ustawienie ostrości w ciągu zaledwie 0.06 sekundy. Czas uruchamiania aparatu wynosi jedynie 0.5 sekundy, opóźnienie w wyzwoleniu migawki 0.05 sekundy zaś interwał pomiędzy kolejnymi zdjęciami 0.5 sekundy. Gdy dodamy do tego unikalną technologię matrycy Fujifilm, która wykorzystuje wieloletnie doświadczenie Fujifilm przy opracowywaniu i produkcji filmów światłoczułych, mamy pewność, że model X-E2S będzie dostarczał wspaniałe rezultaty.

Nowy system AF dla fotografowania poruszających się obiektów

Nowy system AF zastosowany w aparacie X-E2S dodaje do trybu Pojedynczego Autofocusa wybierającego jeden z 49 punktów. nowe opcje trybu Strefowego i Szerokiego/Śledzenia. Nowe tryby oferują znacznie ulepszone ustawienie ostrości na poruszające się obiekty i wykorzystują w swojej pracy 77-punktowy obszar AF.

Pełna gama 21 wysokiej jakości obiektywów FUJINON z mocowaniem X obejmująca modele od ultra-szerokokątnych po super-tele.

Najnowsze cyfrowe technologie zostały wykorzystane do opracowania mocowania obiektywu X, które oferuje wysoką precyzję konstrukcji optycznej dla zapewnienia możliwie najwyższej jakości obrazu. Łącznie z zaprezentowanym dziś obiektywem FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, gama optyki XF obejmuje 21 obiektywów, z których każdy we współpracy z aparatem X-E2S zapewnia wspaniałą ostrość przenoszonego obrazu.

Podstawowe cechy i właściwości aparatu FUJIFILM X-E2S

Kompaktowy i lekki korpus w stylu aparatu dalmierzowego, zyskał udoskonalony uchwyt i pokrętła dla większej wygody obsługi

Popularne cechy aparatu X-E2, łącznie z umieszczonymi na górnym panelu pokrętłami oraz kompaktowym i lekkim (zaledwie 350g) korpusem, zostały przeniesione do modelu X-E2S. Dodatkowo, poprawiony został kształt uchwytu umożliwiając użytkownikom szybszą zmianę ustawień i pewne trzymanie aparatu. Aparat X-E2S został tak opracowany, aby doskonale odtwarzać walory fotografowania aparatem dalmierzowym. Wykonywanie naturalnych, szczerych zdjęć ułatwia także niemal bezgłośna migawka.

Zarówno górna, jak i przednia ścianka aparatu wykonane są z lekkiego i niezwykle sztywnego odlewu magnezowego. Zastosowane zostały też specjalne powłoki, by naśladować stalowe wykończenie powierzchni i zapewnić odpowiednią wyrazistość górnego panela.

Na górnym panelu umieszczone są pokrętła czasów migawki oraz korekcji ekspozycji. Ustawienia pokręteł, jak również pierścienia przysłony na obiektywie można sprawdzić bezpośrednio nawet, gdy aparat jest wyłączony. Ponadto, precyzyjnie frezowane aluminiowe pokrętła, które przełącza się z wyczuwalnym kliknięciem, podkreślają wizualnie klasę modelu X-E2S.

Aparat X-E2S posiada dwa pokrętła sterujące oraz siedem programowalnych przycisków funkcyjnych.

Przełącznikiem trybu Auto można włączyć w aparacie tryb pełnej automatyki. W zaawansowanym trybie SR Auto aparat automatycznie dobiera optymalne ustawienia dla fotografowanej sceny.

Aparat posiada podnoszoną lampę błyskową, która wykorzystując tryb Super Inteligentnego Błysku automatycznie dostosowuje emisję światła do sceny w kadrze.

Na tylnej ściance aparatu umieszczony jest 3.0-calowy monitor LCD o rozdzielczości 1,040 tys. punktów, który zabezpiecza wzmocniona, odporna na zarysowania szybka redukująca refleksy światła.

Celownik z obrazem w czasie rzeczywistym

Wraz z powiększeniem 0.62x oraz opóźnieniem w wyświetlaniu obrazu wynoszącym 0.005sek., aparat X-E2S może poszczycić się dużym i jasnym celownikiem. Oferuje on wyrazisty, wysokiej rozdzielczości podglądlive view prezentowany na nowym elektronicznym, organicznym wyświetlaczu o rozdzielczości 2.36 miliona punktów. Dla wyświetlacza live view można także ustawić opcję podglądu efektu zdjęcia (Preview Pic. Effect), by odzwierciedlić warunki fotografowania lub można korzystać z podglądu niezwykle zbliżonego do obserwowanie sceny gołym okiem. Sensor oka celownika będzie także automatycznie ustawiał orientację informacji na wyświetlaczu, gdy aparat jest ustawiony pionowo; ta ostatnia funkcja nie jest możliwa w modelach z celownikiem optycznym.

Matryca X-TransTM CMOS II oraz procesor obrazu EXR II łącznie odpowiadają, za wyjątkową jakość obrazu i dużą szybkość działania

Aparat dysponuje 16.3 megapkselową matrycą Fujifilm X-Trans CMOS II rozmiaru APS-C. Jej unikalny, losowy układ filtra kolorów redukuje zjawisko mory i fałszywych barw bez potrzeby stosowania filtra dolnoprzepustowego, który przyczynia się do obniżenia jakości obrazu. Wyeliminowanie filtra dolnoprzepustowego sprawia, że do matrycy dociera większa ilość światła. W połączeniu z procesorem obrazu EXR II, matryca zapewnia wyjątkową rozdzielczość oraz niski poziom szumów.

szum Aparat X-E2S zapewnia maksymalną wartość ISO wynoszącą 51200 , co uzyskano funkcję redukcji szumów realizowaną przez procesor obrazu z technologią mocowania układów scalonych, by zredukować przy zdjęciach rejestrowanych z wysoką czułością. Nawet przy ustawieniu ultra wysokiej czułości aparat X-E2S zapewnia niski poziom szumu i mocne odwzorowanie czerni rozszerzając swój potencjał także na fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych.

Aparat dysponuje także unikalną technologią przetwarzania obrazu – Lens Modulation Optimiser (LMO) – by zapewnić możliwie najwyższą jakość tworzonego obrazu. Wykorzystując jakość optyczną oraz inne właściwości poszczególnych obiektywów LMO koryguje wady optyczne, jak choćby dyfrakcję, aby zapewnić pełną ostrość obrazu na całej powierzchni kadru oraz realistyczny efekt trójwymiarowości finalnego zdjęcia.

Wyjątkowy system autofocusa opartego detekcji fazowej i korzystający z czujników umieszczonych w matrycy zapewnia ultra-szybkie ustawianie ostrości w zaledwie 0.06 sek. Ponadto dzięki szybkiemu procesorowi EXR II aparat uruchamia się w ciągu 0.5sek, jego czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki wynosi 0.05sek. zaś interwał pomiędzy kolejnymi zdjęciami 0.5sek.

Nowy system AF z trybami Strefowym oraz Szerokim/Śledzenia dla wygodnego fotografowania poruszających się obiektów
System AF oferuje standardowy 49-punktowy tryb Punktowego Pojedynczego Autofocusa zapewniający dużą szybkość i precyzję ustawiania ostrości. Udostępnia on także całkiem nowe tryby – Strefowy i Szeroki/Śledzenia – które wykorzystują większy obszar 77 punktów, by uchwycić ostrość poruszających się obiektów.

Tryb Strefowy pozwala użytkownikowi na wybór strefy 3×3, 5×3 lub 5×5 z 77-punktowego obszaru AF. Podczas korzystania z AF-C, aparat stele śledzi obiekt, ustawiony po środku strefy. Centralnie rozmieszczone strefy 3×3 oraz 5×3 zapewniają szybsze ustawianie ostrości, gdyż korzystają ze zintegrowanych na matrycy czujników AF opartego na detekcji fazowej.

Tryb Szeroki/Śledzenia stanowi połączenie trybu Szerokiego (podczas AF-S), w którym aparat automatycznie identyfikuje i śledzi obszar ostrości w strefie 77-punktowego AF, oraz trybu przewidującego Śledzenia (podczas AF-C), który korzysta z całego obszaru 77-punktów dla stałego śledzenia obiektu. Funkcja ta sprawia, że możliwe jest stałe śledzenie ostrością za obiektem poruszającym się w górę, w dół, w prawą lub lewą stronę kadru, a także przybliżającym się i oddalającym od aparatu.

Tryb Pojedynczego Punktowego AF dzieli obszar ostrości na mniejsze sekcje, aby precyzyjnie określić odległość do obiektu i zapewnić możliwie najdokładniejsze ustawienie ostrości. Zakres roboczy czujników AF detekcji fazowej umieszczonych w matrycy został poprawiony z 2.5EV do 0.5EV, co sprawia, że ten AF działa szybko także przy słabym oświetleniu i w przypadku scen o niskim kontraście.

Aparat dysponuje też funkcją AF z Detekcją Oka, która automatycznie rozpoznaje w kadrze oczy człowieka i ustawia na nie ostrość. Funkcja ta ułatwia ustawianie ostrości na oczy fotografowanej postaci nawet w trudnych warunkach – na przykład, przy zdjęciach portretowych, gdy stosowany jest pełny otwór przysłony dla uzyskania właściwego efektu bokeh w tle.

Funkcja Auto Macro uaktywnia się automatycznie w trybie Macro. Utrzymywana jest wówczas szybkość działania AF i nie potrzeba naciskać przycisku Macro, by wykonać zdjęcie z niewielkiej odległości. Dzięki temu przycisk Macro może być przypisany do innej funkcji.

Nowy, zoptymalizowany algorytm AF zapewnia bardzie płynne i naturalne działanie AF podczas rejestrowania materiałów wideo.

Dzięki połączeniu danych z AF opartego na detekcji fazowej i funkcji AF przewidującej ruch obiektu, aparat jest w stanie wykonywać zdjęcia seryjne z AF-C z prędkością do 7.0 kadrów na sek.

Kompleksowa gama obiektywów 21 FUJINON z mocowaniem X obejmująca modele począwszy od ultra-szerokokątnych po super-tele

Przy opracowywaniu mocowania obiektywów X wykorzystano najnowsze technologie. Mocowanie to zapewnia najwyższą możliwą jakość obrazu. Obiektywy są tak konstruowane, by zapewnić wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru i oferują możliwie jasny maksymalny otwórz przysłony zachowują jednocześnie kompaktowe rozmiary ułatwiające mobilne korzystanie ze sprzętu. Obecnie gama 21 obiektywów obejmuje modele od szerokokątnych aż po super-tele w tym pięć obiektywów stało-ogniskowych. Obiektywy te we współpracy z aparatem X-E2S oferują bardzo wysoką jakość obrazu. Dodatkowo, opcjonalne akcesoria, takie jak adaptery mocowania, telekonwerter 1.4x oraz pierścienie pośrednie do makrofotografii rozszerzają fotograficzny potencjał aparatu.

Twórz unikalne zdjęcia wraz z trybami Filmu Światłoczułego i innymi efektami artystycznymi

Bezprecedensowa jakość obrazu, jaką oferuje i zapewnia Fujifilm tworzona jest na bazie ponad 80 letnich doświadczeń w opracowywaniu i produkcji filmów fotograficznych. Dzięki naszej technologii aparat wiernie odwzorowuje ciepłe tonacje skóry, jasny błękit nieba czy też bogatą zieleń drzew. Obrazy przywoływane w pamięci fotografa stają jak zywe przed oczami odbiorcy zdjęcia. Aparat X-E2S dysponuje trybem symulacji filmu światłoczułego CLASSIC CHROME zapewniającym przytłumioną tonację i głębię barw. Użytkownicy mogą też wybierać spośród dziesięciu innych trybów, które imitują efekty tradycyjnych materiałów światłoczułych Fujifilm. Wśród tych trybów znajdują się efekty barwnych filmów odwracalnych (Velvia/PROVIA/ASTIA), profesjonalnych kolorowych filmów negatywowych (PRO Neg.Std / PRO Neg.Hi), filtrów monochromatycznych (MONOCHROME, filtr żółty /Ye/, filtr czerwony /R/ i filtr zielony /G/) oraz SEPII.

W modelu X-E2S dostępne są też funkcje Zaawansowanego Filtra. Użytkownicy mogą wybierać spośród ośmiu różnych efektów artystycznych:

Kolorystyka Pop – Podkreśla kontrastowość sceny i nasycenie barw.

Aparat zabawkowy – Tworzy zacienioną ramkę, jak gdyby zdjęcie było zrobione zabawkowym aparatem.

Miniatura – Dodaje rozmycie na górze i na dole kadru dla uzyskania efektu dioramy lub miniatury.

Dynamiczna tonacja – Tworzy efekt obrazu baśniowego poprzez istotne wzmocnienie tonacji.

Częściowy kolor – Pozostawia wybrany oryginalny kolor i zmienia pozostałe partie zdjęcia na czarno-biały obraz. Kolory jakie można wybierać to czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski oraz fioletowy.

Jasna tonacja – Wzbogaca jasność i redukuje kontrast, aby ogólnie rozjaśnić tonację obrazu.

Ciemna tonacja – Tworzy jednolicie ciemne tony obrazu z niewieloma jasnymi obszarami.

Zmiękczona ostrość – Ogólnie zmiękcza odwzorowanie sceny na zdjęciu.

Aparat X-E2S dysponuje całkiem cichą elektroniczną migawką*11, która pozwala na ustawianie czasu migawki do 1/32,000 sek. Dzięki temu można uzyskiwać zdjęcia o małej głębi ostrości przy w pełni otwartej przysłonie także przy bardzo jasnym oświetleniu, na przykład w śnieżnej scenerii czy też na plaży i nie trzeba przy tym stosować szarego filtra (ND). W związku z tym, że migawka nie ma żadnych mechanicznych części łatwiej jest robić szczere i spontaniczne zwierząt czy śpiących dzieci.

Funkcja Wielokrotnej Ekspozycji daje możliwość połączenia dwóch oddzielnych motywów na jednym zdjęciu, co można wykorzystać np. by dodać postaci do pustej scenerii.

Aparat umożliwia wybór proporcji obrazu spośród opcji 3:2, 16:9, oraz 1:1 (kwadrat), aby można było dostosować kadr do różnych stylów fotografowania.

Aparat dysponuje Zaawansowanym trybem SR AUTO, który automatycznie rozpoznaje twarze i scenerię i optymalizuje ustawienia ostrości, ekspozycji, czułości ISO oraz innych parametrów, by zapewnić doskonałe rezultaty na zdjęciu.
Funkcja fotografowania z interwałem czasowym umożliwia automatyczne wykonanie do 999 rejestrowanych ze stałym interwałem wynoszącym od 1 sek. do 24 godzin.

Spośród innych funkcji należy wymienić Cyfrowy podział obrazu (Digital Split Image), dla precyzyjnego manualnego ustawiania ostrości oraz funkcję wyróżniania wierzchołków ostrości (Focus Peaking), która zaznacza elementy fotografowanej znajdujące się w płaszczyźnie ostrości. Elementy te mogą być oznaczane na biało, czerwono lub niebiesko, stanowiąc cenną wskazówką dla ustawiania ostrości podczas fotografowania scen, w przypadku których trudno ustawia się ostrość.

Filmowanie Full HD w oparciu o matrycę X-TransTM CMOS II

Aparat X-E2S pozwala na filmowanie Full HD przy 60 klatkach/sekundę. Dostępne są także opcję 50fps, 30fps, 25fps oraz 24fps (fps = klatek na sekundę).

Można korzystać także z trybów symulacji filmu światłoczułego, w tym najnowszej opcji CLASSIC CHROME, a także ze szczegółowych ustawień balansu bieli.

Podczas filmowania możliwe jest manualne ustawianie ekspozycji. Można zmieniać wartość przysłony, czas migawki oraz czułość ISO, co pozwala na filmowanie z ekspozycją określaną przez użytkownika.

Po uaktywnieniu Inteligentnego Hybrydowego AF aparat szybko i precyzyjnie ustawia ostrość. Hybrydowy AF, zależnie od sceny także podczas filmowania, automatycznie przełącza się pomiędzy AF opartym na detekcji fazowej i AF opartym na detekcji kontrastu. Dostępne jest także ręczne ustawianie ostrości.

Można też wykorzystać funkcje rozpoznawania sześciu typów scen, co ułatwia użytkownikowi rejestrowanie pięknych filmów.

Wysoki współczynnik przepływu danych (do 36Mbps) pozwala na wyraziste zarejestrowanie niuansów każdej ruchomej sceny.

Wbudowane Wi-Fi dla fotografowania ze smartfonu lub tabletu

Pobierając do swojego smartfonu lub tabletu bezpłatną aplikację FUJIFILM Camera Remote użytkownik może skorzystać z funkcji zdalnego sterowania, która zapewnia bogatą kontrolę nad parametrami zdjęcia nawet z odległości. Funkcja ta doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu zdjęć grupowych, autoportretów czy też przy fotografowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Zdjęcia i materiały wideo można wysyłać np. do smartfona prostą, jednodotykową operacją. Zdjęcia i filmy znajdujące się w aparacie można przeglądać, wybierać i importować do smartfona, a wszystko to bez potrzeby wprowadzania ID czy hasła. Można także dodawać do zdjęć informacje o lokalizacji pobierane ze smartfona lub tabletu.

Zdjęcia mogą być wysyłane bezpośrednio z aparatu do drukarki instax SHARE Smartphone Printer, aby natychmiast otrzymać odbitki instax.

Obsługiwany jest transfer Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodowy backup danych w komputerze.

Doskonała gama akcesoriów line-up

Skórzany futerał BLC-XE1

Stylowy futerał wykonany z prawdziwej skóry wyróżnia się wspaniałą fakturą i doskonale pasuje do designu aparatu X-E2S. Futerał odpowiednio zabezpiecza aparat X-E2S, a jednocześnie można wymienić w nim baterię bez potrzeby zdejmowania futerału. W komplecie z futerałem znajduje się skórzany pasek do zawieszenia aparatu na ręku oraz materiałowy pokrowiec.

Uchwyt MHG-XE

Dodatkowy uchwyt zapewnia bardziej pewne trzymanie aparatu. Gdy uchwyt jest dołączony do aparatu swobodnie można wymieniać baterię i kartę pamięci. Dodatkowo, w osi optycznej aparatu posiada on mocowanie statywu. Można też wykorzystać płytkę Arca-Swiss, jako szybko zwalniane mocowanie ułatwiające montowanie aparatu na kompatybilnych z nią statywach.

Adapter mocowania M dla kompatybilności z dodatkowymi obiektywami

Pierścień pośredni Macro – MCEX-16/MCEX-11

Dostępne są dwa pierścienie (16mm oraz 11mm), które umieszcza się pomiędzy korpusem aparatu fotograficznego a wymiennym obiektywem, co umożliwia uzyskiwanie powiększeń przy makrofotografii.

Dodatkowe lampy błyskowe

Dostępne są trzy tryby zewnętrznych lamp błyskowych FUJIFILM, z których każda zapewnia precyzyjną automatyczną kontrolę błysku TTL. Lampy błyskowe EF-20 oraz EF-X20 mają liczbę przewodnią 20, natomiast lampa błyskowa EF-42 ma liczbę przewodnią 42.

Zewnętrzny mikrofon stereofoniczny MIC-ST1

Umożliwia realizację realistycznych nagrań głosowych stanowiących ścieżkę dźwiękową wysokiej jakości materiałów wideo Full HD.

Filtry ochronne (PRF-39, PRF-52, PRF-58, PRF-62, PRF-67, PRF-72 oraz PRF-77)

Złączka DC CP-W126

Zasilacz sieciowy AC-9V

Pilot zdalnego sterowania RR-90

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz