Forum Nowe Japońskie Technologie 2015 – relacja z Krakowa

W dniu 23 października br. w Krakowie odbyła się II edycja Forum Nowych Japońskich Technologii, którego organizatorem jest agencja Lucky Monday PR&Events.

Tegoroczne spotkanie realizowane było pod hasłem: Foto. Animacja. Grafika. W trakcie imprezy uczestnicy wysłuchali 13 prelekcji, m.in. na temat: obróbki cyfrowej, digital painting i animacji 3D. Na odwiedzających czekały również premierowe produkty światowych marek, które mogli testować w części wystawienniczej. W spotkaniu wzięło udział 250 osób.

Tegoroczna edycja Forum NJT objęta była patronatem Województwa Małopolskiego oraz Ambasady Japonii w Polsce. Głównym celem spotkania jest promocja inicjatyw, instytucji, firm – liderów i integratorów biznesu polskiego i japońskiego w Polsce, jak również konsolidacja i rozwój klastrów branżowych sektora cyfrowo-fotograficznego.

W trakcie Forum wysłuchać można było aż 13 prelekcji dotyczących szerokiego spektrum tematów związanych z sektorem audiowizualnym. Krzysztof Gadomski oraz Tomasz Kozakiewicz z House of Retouching mówili o tajnikach postprodukcji w fotografii, Wiktor Sobolewski z firmy Nikon Polska opowiedział o aspektach prawnych, związanych z prawem autorskim. Natomiast Wojciech Kosek z NEC Display Solutions zaprezentował trendy, które mają wpływ na przyszłość obróbki cyfrowej w fotografii. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się również wystąpienie Pawła Graniaka na temat digital painting, w trakcie którego na żywo cyfrową postać orka tworzyła Ewa Zabaryło.

Odwiedzającym udostępniono również część wystawienniczą, w której mogli oni zapoznać się z najnowszymi produktami takich marek jak: NEC, Epson, Nikon, Tokina, Wacom, Corel, PhaseOne, X-Rite, czy Najlepszfoto.pl. Przetestować można było m.in. monitory graficzne (w tym monitor dotykowy NEC z technologią ShadowSense), drukarki, aparaty i obiektywy fotograficzne, kalibratory, tablety piórkowe, a także profesjonalne oprogramowanie. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się również stoisko Redwings, gdzie można było obejrzeć drony i porozmawiać na temat ich roli w sektorze foto-video. Na gości czekała także atrakcja w postaci degustacji wyśmienitego sushi, które serwowała znana restauracja – Miyako Sushi.

Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas Forum wręczono nagrody laureatom konkursu Japońskie Kadry 2015. Nagrodę główną – monitor graficzny NEC SPECTRAVIEW 232 – osobiście odebrała Agnieszka Pogan za pracę „Koinobori”.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: TVP Kraków, Radio Plus, magazyny: Vidart, Visual Communication, Fotografia Masterclass, Torii oraz portale: FotoManiak.pl, Japonia-Online.pl, Marketingnews.pl, SwiatObrazu.pl, OiD24.pl, Signs.pl, Graffus.com

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz