Sony odświeża ofertę obiektywów α z mocowaniem typu Az dwoma zaawansowanymi zoomami ZEISS

Firma Sony systematycznie wzbogaca swoją ofertę obiektywów α. Obecnie pojawią się w niej dwie nowo udoskonalone wersje zmiennoogniskowych szkieł ZEISS Vario-Sonnar z mocowaniem typu A — zoom standardowy i zoom szerokokątny. Oba nowe modele wyróżniają się dużą jasnością i są przystosowane do współpracy z korpusami z pełnoklatkowymi matrycami obrazu.

Profesjonaliści i pasjonaci z zadowoleniem powitają nowy zmiennoogniskowy obiektyw standardowy Vario-Sonnar T 24-70 mm F2,8 ZA SSM II (SAL2470Z2) oraz zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny Vario-Sonnar T 16-35 mm F2,8 ZA SSM II (SAL1635Z2) — odznaczające się znacznie wyższą jakością odwzorowania obrazu, skuteczniejszym tłumieniem „duszków”, większą efektywnością systemu AF oraz nową, odporną na pył i wilgoć konstrukcją. Modele SAL2470Z2 i SAL1635Z2 są zaprojektowane do współpracy z korpusami Sony z mocowaniem typu A, w tym cenionymi lustrzankami α99 i α77 II. Po dodaniu sprzedawanego oddzielnie adaptera mocowania współpracują także z aparatami z mocowaniem typu E, których przykładem jest seria α7.

Obiektywy ZEISS Vario-Sonnar słyną z najwyższej jakości obrazu. Nowe modele SAL2470Z2 i SAL1635Z2 nie są tu wyjątkiem — wręcz przeciwnie, dzięki powłoce ZEISS T* na powierzchniach optycznych jeszcze skuteczniej niwelują „duszki”, o które szczególnie łatwo podczas zdjęć pod światło. Znaczne ulepszenia wprowadzono także w systemie automatyki ostrości i napędzającym go silniku SSM (Super Sonic wave Motor). Większa szybkość i wydajność wbudowanego w obiektyw układu scalonego przekładają się na dokładniejsze działanie systemu AF. 4 razy szybciej niż w poprzednich modelach działa śledzenie obiektów. Dzięki temu nowe obiektywy doskonale współpracują z systemem 4D Focus aparatu α77 II i idealnie nadają się do zdjęć obiektów w ruchu: dzikiej przyrody, sportu czy zabaw dzieci.

Oba modele mają ponadto nową, odporną na pył i wilgoć konstrukcję, która ułatwia pracę w plenerze przy złej pogodzie.

Vario-Sonnar T 24-70 mm F2,8 ZA SSM II

Ten zaawansowany model do korpusów z pełnoklatkowymi matrycami pokrywa ogniskowe z popularnego zakresu 24-70 mm, zapewniając przy tym obraz godny obiektywu stałoogniskowego. Znakomicie nadaje się do prostych, codziennych zdjęć oraz fotografowania z ręki ujęć portretowych, krajobrazowych i przyrodniczych. Jak przystało na produkt firmy ZEISS®, zapewnia doskonałą ostrość i wysoki kontrast w całym zakresie ogniskowych. Duża maksymalna przysłona F2,8 jest stała w całym zakresie ogniskowych. Dzięki temu model SAL2470Z2 okaże się niezawodnym narzędziem do fotografowania słabo oświetlonych osób i wnętrz, scen nocnych itp.

Nowoczesna konstrukcja optyczna z soczewkami asferycznymi i elementami ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion) skutecznie ogranicza aberrację. Efekt ich zastosowania przejawia się w dużym kontraście i wiernej reprodukcji delikatnych przejść tonalnych.

Vario-Sonnar T 16-35 mm F2,8 ZA SSM II

Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny o dużej jasności znakomicie sprawdzi się przy fotografowaniu fantastycznych krajobrazów i tętniących życiem ulic. Dzięki dużej maksymalnej przysłonie F2,8, która nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, z powodzeniem można także fotografować z ręki o zmierzchu lub w słabo oświetlonych wnętrzach. W precyzyjnej konstrukcji optycznej wykorzystano soczewki asferyczne, których zadaniem jest zmniejszenie dystorsji. Użycie soczewek ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion) i Super ED gwarantuje z kolei nieprzeciętny kontrast, rozdzielczość i wierność barw.

Nowe obiektywy α ZEISS SAL2470Z2 i SAL1635Z2 z mocowaniem typu A firmy Sony można już rezerwować na stronie www.sony.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz